Cercul de la Biblioteca
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cercul de la Biblioteca

Un mic spatiu virtual unde ne putem aduna sa comentam una/alta la orice ora din zi si din noapte!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 25 Septembrie 2012

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 21
Data de înscriere : 09/05/2012
Varsta : 29
Localizare : Beius

25 Septembrie 2012 Empty
MesajSubiect: 25 Septembrie 2012   25 Septembrie 2012 EmptyJoi Sept 27, 2012 8:12 am

După cum am promis, postul săptămânal e aici.
Ne-am întâlnit şi săptămâna asta, ca de obicei, în Biblioteca Orăşenească "C-tin Pavel". Nu am stat foarte mult. ... din motive necunoscute mie, dar am făcut o ţâră în puţinul timp petrcut acolo.
Am vorbit fiecare pe scurt despre o carte citită în vara asta, am descoperit că vom avea membri noi(yuuhuu!), iar apoi ne-am pus la strofocat o cărtiuţă. Cărtiuţa se numeşte "Hoţul de Cărţi" de Markus Zusak, dacă îmi aduc bine aminte(am gugălit de fapt, dar shhh...). De fapt am citit un fragment din ea şi am discutat puţin pe baza fragmentului... nu e chiar "strofocat" ...

În afară de asta, pe săptămâna următoare avem de lucru. 2 poezii - să facem un fel de paralela între ele... şi chestii de genul.

Oricum... Ne-auzim săptămâna viitoare!! Like a Star @ heaven
Sus In jos
https://cercul-magic.forumgratuit.ro
 
25 Septembrie 2012
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cercul de la Biblioteca :: Confesiuni :: Cuibul de cuci-
Mergi direct la: